Google niedawno uruchomił nową aplikację o nazwie Action Blocks jako funkcję ułatwień dostępu na Androida. Ta aplikacja pomaga ludziom skorzystać z Google Assistant przez umieszczenie Google Assistant skrótu na ekranie głównym.

W każdym razie każdy może z niego skorzystać i używać ich do tworzenia przypomnień, ustawiania alarmów na określony czas, odtwarzania ulubionej listy odtwarzania itp. Za pomocą jednego dotknięcia.

Najlepsze jest to, że można go używać na telefonie z Androidem i uczynić go „pilotem” do sterowania domem, światłami, telewizorami, drzwiami, kamerami i innymi inteligentnymi gadżetami, które obsługują Google Assistant.

Można użyć starego telefonu, aby pozostawić go leżącego na stole, jako inteligentny pulpit nawigacyjny. Możesz też użyć go w telefonie, aby używać go jako pilota.

A więc po kolei
1. Skonfiguruj urządzenia Smart Home na swoim koncie Google
Najpierw musisz skonfigurować wszystkie gadżety inteligentnego domu za pomocą aplikacji Google Home. Aby to zrobić, po prostu pobierz i otwórz aplikację Google Home> kliknij ikonę plus> Skonfiguruj urządzenie> skonfiguruj nowe urządzenie w domu> wybierz „Home” i zakończ proces instalacji.

Przeczytaj: 10 Google Assistant Sztuczki, aby zastąpić aplikacje na Androidzie


Aplikacja Google Home poprowadzi Cię do podłączenia urządzenia do Wi-Fi i skonfigurowania go całkowicie. Po zakończeniu możesz uzyskać dostęp do urządzenia za pomocą Google Assistant. Na przykład możesz włączyć inteligentne światło, mówiąc „Hej, Google, włącz światła biurowe”.

2. Skonfiguruj bloki akcji
Google Assistant obsługuje głos i aby używać go jako urządzenia do kontroli domowej, musisz pobrać aplikację Action Blocks. Po pobraniu otwórz aplikację Action Block, kliknij Utwórz blok akcji u dołu aplikacji i kliknij opcję Utwórz niestandardową akcję i wpisz polecenie.


Sugeruje Ci wyłącz Zawsze mów głośno opcja, aby nie przeszkadzało ci to cały czas. Możesz również przetestować polecenie, klikając przycisk Testuj działanie i stuknij Dalej. Wybierz obraz, nadaj komendzie nazwę i kliknij zapisz Blok akcji.


Wyświetli się wyskakujące okienko z prośbą o dodanie widżetu do ekranu głównego, kliknij Dodaj automatycznie. Doda widżet do ekranu głównego, można go długo nacisnąć, aby dostosować położenie i rozmiar widżetu.


Teraz, gdy klikniesz blok akcji, otworzy się Google Assistant i włącz światła lub wykonaj ustawione polecenie. Możesz nawet kontrolować jego jasność, kolor itp. Bezpośrednio z poziomu Google Assistant. Podobnie działa to samo z każdym rodzajem inteligentnego domu. Możesz zrobić to samo dla wszystkich inteligentnych gadżetów domowych w domu. Jeśli używasz go jako deski rozdzielczej inteligentnego domu, sugeruję używać go w trybie poziomym.

Podobnie jak Google Nest Hub, możesz również uzyskać dostęp Google Assistant z funkcją budzenia „Ok, Google”. Możesz także dostosować jasność i kolory żarówek, zmienić głośność urządzeń inteligentnych, takich jak głośniki, otworzyć kamery gniazdowe, uzyskać dostęp do zdjęć, wiadomości e-mail, a także uzyskać dostęp do dojazdu do pracy, logując się na konto Google. Ale jedną funkcją, której możesz przegapić, są dostosowane sugestie dla każdej osoby. Pamiętaj też, że każdy w domu może uzyskać do niego dostęp.